Haberler

2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

2.DÖNEM

24 Haziran 2016

Yılsonu Branş Sunumumuz yapıldı. Öğrendiklerimizi, bilgi birikimlerimizi sergilediğimiz gösterimizde ailelerimizi de mutlu ettik.

Tüm okul olarak Önemli Gün Ve Haftalarla ile ilgili anma ve kutlama törenlerimizi hava şartlarına uygun olarak okulun iç ve dış mekânlarında şarkılar, şiirler ve rond/halk oyunu eşliğinde kutladık.

Eğitim-öğretim yılı boyunca eğitim danışmanımızla rutin şekilde hazırladığımız planlar doğrultusunda sanat çalışmalarımıza, Türkçe etkinliklerimize, fen ve doğa etkinliklerimize, mutfak etkinliklerimize, matematik-kavram çalışmalarımıza; müzik, drama-yoga, beden eğitimi, ingilizce ve satranç gibi etkinlikleri de katarak zenginleştirdik. Bu ana başlıklardan harmanlanan projeler hazırlayıp farkındalıklarımızı arttırdık.

Paylaşım günlerimiz, Göster-Anlat etkinliğimiz, elma saatimiz sorumluluk çalışmalarımız arasındaydı.
Aile katılım çalışmaları ile hem aylık planlarımıza destek sağladık hem de okul-çocuk-aile ilişkilerimizi güçlendirdik.
Belli periyodlarla yapılan doktor kontrollerimiz ile sağlığımızı ihmal etmedik.

13 Haziran 2016

Çocuk Kitapları Yazarı ve Çocuk Şarkıları Güfte-Bestecisi Ayça Nur KİP AKYOL bize kitaplarından masallar okudu. Şarkılarını birlikte söyledik. Kitaplarımızı imzaladı.

12 Haziran 2016

Play-Doh 12. Hamurdan Hayaller yarışmasına yaratıcı ürünlerimizle katıldık.

11 Haziran 2016

5 yaş grubumuzun düzenlediği Deney Gününde ‘Minik Bilim İnsanları’ arkadaşları için deneyler (Oksijen Ne Kadar Gereklidir?, Bay Mikrop Kimden Korkar?, Batan-Batmayan, Şişen Balon, Sihirli Çubuk, Hava Olmazsa, Suyun Buharlaşması, Işık Kırılır mı? Pirincin Şişmesi) hazırlayıp sunumunu yaptılar.

10 Haziran 2016

Okulumuzun öğretmenleri sivil savunma uzmanından konu ile ilgili eğitim ve sonucunda sertifika aldı. Yangın tüplerinin kullanımını ve yangın tatbikatı yaptık.

8 Haziran 2016

6 yaş grubumuz Kırkkonaklar İffet Güneşoğlu İlköğretim okuluna kermes için gitti. Elleriyle yaptıkları sevgi kurabiyelerini dağıttılar. Okulun iç ve dış mekânlarını gezerek ilkokulla ilgili bilgi sahibi olduk.

7 Haziran 2016

5-6 yaş gruplarımıza Velimiz Asım ÖZLÜK, saz’ı tanıttı ve değişik bölgelerden türkülerimizle tanıştırdı.

5 Mayıs 2016

5 yaş grubu öğrencilerimiz ailelerine “Farklı Ülkeler” konulu 2.projelerinin sunumunu yaptı. Okul bahçemizde yılsonu sergimizin açılışını yaptık. Ürünlerimizi parkımızdaki açık hava sergimizle velilerimizin ve çevre sakinlerinin beğenisine sunduk.

19 Mayıs 2016

5-6 yaş gruplarımızla mahallemizde kırmızı-beyaz kıyafetlerimizle ve elimizde bayraklarımızla marşlar eşliğinde gençlik yürüyüşü yaparak Gençlik Ve Spor Bayramını kutladık.

28 Nisan 2016

Okulumuzda, tüm yaş grupları ile sağlıklı beslenmenin işlendiği Ankara Sanat Tiyatrosu grubunun hazırladığı ‘Obez Kral’ adlı tiyatro oyununu izledik.

22 Nisan 2016

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımızı tüm gruplarımızla okul bahçemizde velilerimizin de katılımı ile kutladık. Atatürk şarkıları söyledik. Dünya çocuklarıyla ilgili şiir ve şarkılar söyledik. 5 yaş grubu ‘Çayda Çıra’ halk oyunu ile, 6 yaş grubu da ‘Renkler’ rondu ile etkinliğe renk kattı.

9 Nisan 2016

4 yaş grubu velimiz Sevcan KİLİSLİ çocuklara ‘Aç Tırtıl’ adlı hikâyeyi okudu. Hikâye ile ilgili sanat etkinliği de yaptırarak aile katılım çalışmasını tamamladı.

27 Mart 2016 

Çocuklarımız ve aileleri ile birlikte Devlet Opera Balesi Ankara Müdürlüğünce  Leyla Gencer Sahnesinde sahnelenen  ‘Aliş Ve Maviş’ adlı müzikali izledik.

24 Mart 2016

Okulumuzda tüm yaş gruplarımızla ‘Ağustos Böceği İle Karınca’ adlı tiyatro oyunu izledik.

21 Mart 2016

Okulumuzda velilerimize Doç. Dr. Emel ERDOĞAN BAKAR ve Çocuk Gelişimi Uzmanı-Pedagog Serap ANTEP’li ile ‘Okul Öncesi Dönemde Davranış Bozuklukları-İlkokulda Çocuklarımızı Neler Bekliyor? başlıklı seminer düzenlendi.

17 Mart 2016

4 Yaş öğrencilerimizden Doğa KELEŞ arkadaşlarını Happy Play Çocuk Eğlence merkezine davet etti, keyifli zaman geçirdik, eğlendik.

12 Mart 2016

Okul Öncesi Derneğinin Yüce Kolejinde gerçekleştirdiği 21.YY’da Okul Öncesi Öğretmeni Sempozyumu’nda 5 yaş öğretmenimiz Ayşegül DUMAN meslektaşlarına ‘Penguen’ adlı projesinin sunumunu yaptı.

1. DÖNEM

27 Şubat 2016

-Anaokulumuzun öğretmenleri Yenimahalle Belediyesi 50.yıl Tiyatro Salonunda ‘Onur EROL’la Konserans’ adlı müzik seminerine ve Maya Kolejinde ‘Okul Öncesi Eğitimde Oyun’ adlı seminere katıldı.

23 Şubat 2016

5 yaş grubumuzla meslek tanıtımı ile ilgili semtimizde bulunan Eczane ve Sağlık Ocağına gittik.

23 Şubat 2016

Okulumuzun branş öğretmenleri(İngilizce, Drama, Beden Eğitimi-Spor, Satranç, Müzik, İlkokula Hazırlık),  etkinlikler ile ilgili ara dönem tespit ve önerilerden oluşan paylaşımlarını velilere aktardı.

23 Şubat 2016

4 Yaş grubu öğrencileri velilerine ‘Yün’ konulu proje sunumunu mini konser eşliğinde yaptı.

15 Şubat 2016

Satranç ve İlkokula Hazırlık branşları programımız başladı.

15 Şubat 2016

5-6 Yaş grupları ile okulumuzda Mucit Amca ‘Hava Olayları ve Uçak’  konulu bilim etkinliğini gerçekleştirdi.

11 Şubat 2016

Okulumuzda, tüm yaş grupları ile Ankara Sanat Tiyatrosu grubunun hazırladığı sağlıklı beslenmenin işlendiği ‘Abur Cubur’ adlı tiyatro oyununu izledik.

9 Şubat 2016

4 yaş grubu velimiz Meltem ENER çocuklarla yaratıcı sanat etkinliği yaparak aile katılımı çalışmasını gerçekleştirdi.

9 Şubat 2016

6 Yaş grubu öğrencilerimiz velilerine ‘Tekerlek’ konulu projeni ve portfolyo dosyalarının sunumunu yaptı.

8 Şubat 2016

Aile katılımı çalışmaları kapsamında 5 yaş velimiz Basketbolcu Nezih ÖZBAKIR ve arkadaşları 5-6 yaş gruplarına meslekleri hakkında bilgi verdi.

26 Ocak 2016

5 yaş grubu öğrencilerine ailelerine ‘Penguen’ konulu projeyi ve portfolyo dosya sunumunu yaptı.

6 Ocak 2016

6 yaş grubu ile ‘Tekerlek’ proje konusu kapsamında lastikçiye geziye gidildi.

5 Ocak 2016

6 Yaş grubumuza Velimiz Rabia YILMAZ aile katılım çalışması olarak ‘Rorin Hikâye Küpleri’ ile eğlenceli, yaratıcı dakikalar yaşattı.

 

 

2015 YILI HABERLERİ

31 Aralık 2015

Okulumuzda 4-5-6 yaş gruplarımızla yeniyıl partisi yaptık ve eğlendik. Birbirimize hediyelerimizi verdik.

22 Aralık 2015

Eğitim Danışmanımız Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Drama Lideri Serap ANTEPLİ velilere ‘Çocuğumla Sağlıklı iletişim Kurabiliyor muyum?’ konulu seminer verdi.

19 Aralık 2016

Okul Kurucumuz ve Müdürümüz İstanbul Terakki Vakfı okullarında PDR Derneğinin düzenlediği ‘Olumlu Okul İklimi’ konulu seminere katıldı.

14 Aralık 2015

Okulumuzda Yerli Malı Ve Tutum haftasını kutladık. Yerli malı müzesi hazırladık.

13 Aralık 2015

Günebakan Anaokulu öğretmenleri olarak PDR Uzmanı Evrim DEMİREL’in ‘Oyun Terapisi’ konulu seminerine katıldık.

7 Aralık 2015

Okulumuzda Ankara Sanat Tiyatrosu grubunun hazırladığı yardımlaşma temasını içeren ‘Yanlış Gezegene Geldim’ adlı tiyatro oyununu izledik.

01 Aralık 2015

5-6 yaş gruplarımıza Velimiz Murat DAĞDEVİREN taş koleksiyonunu tanıttı. Ülkemizin bölgelerinin jeolojik yapısı ile ilgili bilgiler verdi.

27 Kasım 2015

Velimiz Diş Hekimi Özge GÜRBÜZ 6 yaş grubumuza diş florürü uygulaması yaptı. Diş sağlığı konusunda çocukları bilgilendirdi.

24 Kasım 2015

-Öğrencilerimiz, öğretmenler gününü şarkılar söyleyerek ve öğretmen resimleri çizerek kavramaya çalıştılar.
-Av.Şahin ANTAKYALIOĞLU okulumuzda velilerimize ‘Çocuk İstimarı ve İhmali’ konulu anne-baba eğitim semineri verdi.

22 Kasım 2015

Öğretmenler gününü okul kurucumuzun organize ettiği bruch’la kutladık.

20 Kasım 2015

5-6 yaş gruplarımızla Okul Velimiz Av.Canan ASLAN ‘Çocuk Hakları’ konulu çalışma ile aile katılımını gerçekleştirdi.

19 Kasım 2015

5-6 yaş gruplarımızla okulumuzda Mucit Amca’nın ‘İlginç deneylerle Sıradışı İcatlar’ konulu eğlenceli bilim çalışmasına katıldık.

18 Kasım 2015

Drama ve çocuk yogası programımız başladı. 15 günde bir çocuk yogasına yer vermeye başladık.

17 Kasım 2015

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Van’da ki Merkez Anaokuluna velilerimizin desteği ile kitap, kırtasiye, giysi ve oyuncak yardımı yaptık.

12 Kasım 2015

5-6 yaş gruplarımızla Panora AVM.’deki Sanat Sokağında yaratıcı atölye çalışmalarına katıldık.

10 Kasım 2015

Çocuk Kitapları Yazarı Pelin GÜNEŞ söyleşi ve imza günü için okulumuza geldi. Çocuklara kitaplarını okuyarak paylaşımda bulundu.

8 Kasım 2015

Okulumuz öğretmenleri; Yenimahalle Belediyesi 50.Yıl 4 Mevsim salonunda  ‘Okul Öncesi Eğitimde Fen Etkinlikleri’ ve ‘Okula Hazır Bulunuşluk’ konulu seminere katıldı.

6 Kasım 2015

Günebakan Anneler Korosu yeni annelerin de katılımı ile 3.yılında solfej ve repertuar çalışmalarına haftada 1 gün olarak başladı.

5 Kasım 2015

Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında 5-6 yaş grupları ile Anıtkabir’i ziyaret ederek, Mozele’ye çiçek bıraktık, Kurtuluş müzesini gezdik.

1 Kasım 2015

Beden eğitimi-Spor, Müzik, İngilizce branşlarımız başladı.

11 Ekim 2015

Okulumuzda 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı dönem başı tüm çalışanlar ile birlikte veli tanışma toplantısı yaptık. Öğretim yılının ilk anne-baba eğitim seminerini  ‘Okul Öncesinde Beslenme’ konusuyla okul diyetisyenimiz Sn.Ümit AKAT ile yaptık.

8 Ekim 2015

Hayvanları koruma günü etkinlikleri kapsamında 5-6 yaş grupları ile veterinere (Pet Hospital) gittik.

7 Ekim 2015

5-6 yaş gruplarımızla okulumuzda 2 çömlek ustaları ve tezgâhı eşliğinde kile ellerimizle şekil vererek özgün ürünler yaptık.

1.DÖNEM

Ağustos 2015

-Haftada 2 gün Atılım Garden’da yüzmeye gittik. Yüzme etkinliğinde hem eğlendik hem de yüzme sporunu gerçekleştirdik. Kolluklarımızı çıkartarak yüzdük.
-Her Çarşamba günleri pikniklerimizi Lozan parkında yaptık.
-Her Cuma bisikletlerimizle alan gezisi yaptık.
-Sabah ve ikindi kahvaltılarımızı okul bahçemizde temiz hava ve kuş sesleri eşliğinde yaptık.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player